site templates free download

Student Council

BLUE HOUSE

GREEN HOUSE

RED HOUSE

YELLOW HOUSE

BLUE HOUSE

POST NAME CLASS
CHIEF CAPTAINAditya Bhandari 
(XII-D)
 LITERARY SECRETARY Naval Khandelwal 
(XII-B)
CULTURAL SECRETARY 
Yuvraj Kshetrimayum (XII-D)
SPORTS SECRETARY
 Devashish Bhand (XII-C)
DY. CULTURAL SECRETARY
ARUSH VYAS (XI-A )
DY. LITERARY SECRETARY
AAYUSH PERIWAL (XI-B)
DY. SPORTS SECRETARY
BHANU UJJWAL (XI-D) 
JOINT SECRETARY
ANJANADITYA SINGH BAHADUR 
(VI-B)
 JOINT SECRETARY
DHRUV THARANI (VII-B)
JOINT SECRETARY
 DEVANSH LAAD (VIII-E)
JOINT SECRETARY
KAUSTUBH KAUSHAL (IX-B)
JOINT SECRETARY
ISHAN MAJUMDAR (X-A)
CAPTAIN (PRIMARY)
KUSH MEHTA Primary
VICE CAPTAIN - (PRIMARY)
ANANYA PANDEY Primary
Showing entries (filtered from total entries)

GREEN HOUSE

POST NAME CLASS
CHIEF CAPTAIN
Siddharth Khandelwal (XII-C)
LITERARY SECRETARY 
Sankalp Dubey (XII-B)
CULTURAL SECRETARY 
Abhishek Sahu (XII-D)
SPORTS SCRETARY
 Kumar Yashwardhan
(XII-C)
DY. CULTURAL SECY.
Abhyuday Verma (XI-D )
DY. LITERARY SECY. 
Prabhav Baheti (XI-B )
DY. SPORTS SECY. 
Siddhant Sharma (XI-D)
JOINT SECRETARY
 Saransh Jain
 (VI-A)
JOINT SECRETARY
 Yuvam Bhargav (VII-D)
JOINT SECRETARY 
Yash Bhoje (VIII-A)
JOINT SECRETARY 
Anagh Deshpande (IX-B)
JOINT SECRETARY 
Prathmesh Pipalkar (X-C)
PRIMARY (CAPTAIN)
 Aditya Gurnani
PRIMARY
PRIMARY (VICE-CAPTAIN) Parth Yadav PRIMARY
Showing entries (filtered from total entries)

RED HOUSE

Post Name Class
CHIEF CAPTAIN
Rudraksh Tripathi (XII-C)
LITERARY SECRETARY 
Siddhanth Pandey (XII-C)
CULTURAL SECRETARY 
Anuj Agrawal (XII-A)
SPORTS SECRETARY
 Aniket Tatte (XII-D)
DY. CULTURAL SECY.
 Piyush Chandak (XI-D) 
DY. LITERARY SECY.
  Ashwin Samuel  (XI-B)
DY. SPORTS SECY. 
 Jai Bhoje (XI-C)
JOINT SECRETARY
 Love Ratnawat
(VI-D)
SPORTS SECRETARY
 Krish Kaushal (VII-A)
SPORTS SECRETARY 

Joshua Rebello (VIII-B)
SPORTS SECRETARY

 Savio Bastian (IX-B)
SPORTS SECRETARY

 Vishal Parashar  (X-A)
PRIMARY (CAPTAIN) 

Vedant Malviya Primary
PRIMARY (VICE-CAPTAIN) Daksh Malviya Primary 
Showing entries (filtered from total entries)

YELLOW HOUSE

Post Name Class
CHIEF CAPTAIN
Ayush Sharma (XII-C)
LITERARY SECRETARY
 Tanmay Jain (XII-C)
CULTURAL SECRETARY 
Rounak Bhandari (XII-A)
SPORTS SCRETARY
 Divyanshu Lahiri
 (XII-B)
DY. CULTURAL SECY.
Atishay Jain (XI-B)
DY. LITERARY SECY.
 Sarthak Jain (XI-E)
DY. SPORTS SECY. 
Mohd. Fidvi
(XI-A)
JOINT SECRETARY 
Saiyam Singh Nahar
 (VI-C)
JOINT SECRETARY 
Raja Namdeo (VII-C)
JOINT SECRETARY 
Akshat Gohar (VIII-C)
JOINT SECRETARY 
Rishav Mishra (IX-B)
JOINT SECRETARY
 Shubh Jain (X-E)
PRIMARY (CAPTAIN) 
Ansh Kanungo PRIMARY
PRIMARY (VICE-CAPTAIN) Samarth S. Chauhan PRIMARY
Showing entries (filtered from total entries)

ST. PAUL HIGHER SECONDARY SCHOOL – INDORE

P.T.A. OFFICE BEARERS (2017-18)

HIGH SCHOOL

PRESIDENT : Mr. Praveen Dey
VICE PRESIDENT (High School) : Mrs. Veena Shrivastava
VICE PRESIDENT (Primary Section): Mr. Modh. Matin Farooqui
GENERAL SECRETARY : Mr. Ashok Chouhan
JOINT SECERETARY : Dr. Umesh Pandey
TREASURER : Mrs. Vijaya Ajit
EXECUTIVE MEMBER-1 : Mrs.Seema Rajesh Bindal
EXECUTIVE MEMBER-2 : Mr.Qutbuddin Tambawala
EXECUTIVE MEMBER-2 : Mr. Sanjay Singh
EXECUTIVE MEMBER-2 : Mr. Rajesh Chourasia

Primary Section

EXECUTIVE MEMBER-1 : Mrs. Shaheen Khan
EXECUTIVE MEMBER-2 : Mr. Sameer Khan

Pre-Primary Section

EXECUTIVE MEMBER-1 : Mrs. Priyanka Tiwari

TEACHERS REPRESENTATIVES

High School

Teachers Representative-1 : Mr. Rohit Masih
Teachers Representative-2 : Mrs. Shweta Gupta

Primary Section

Teachers Representative-1 : Mrs. Monika Majumdar
Teachers Representative-2 ; Mrs. Pratiksha Chouhan

Pre-Primary Section

Teachers Representative-1 : Mrs. Lotus Mary

NOMINATED MEMBERS

Nominated Member-1 : Mr. Manish Dixit
Nominated Member-2 : Mr. Praveen Bandi

Address

7, Boundary Road
Indore, (MP) 453441

Contacts

Email: stpaulindore@gmail.com
Phone: 0731-2492292
Fax : 0731-2492325