free html templates

Student Council

                                                HEAD BOY
                                                         
                                                              Aryan Dalal    (XII-B)

BLUE HOUSE

POST NAME CLASS
CHIEF CAPTAINSiddhant Nair(XII-B)
SPORTS CAPTAIN Areen Thomas (XII-D)
CULTURAL CAPTAINMilind Kumar Pathak(XII-D)
LITERARY CAPTAINPriyanshu Vaishnav (XII-B)
DY. LITERARY SECRETARYAnirudh Aarora (XI-E)
DY. CULTURAL SECRETARYSatvik Jain(XI-C)
DY. SPORTS SECRETARYAnshul Biyani (XI-A) 
Showing entries (filtered from total entries)

GREEN HOUSE

POST NAME CLASS
CHIEF CAPTAIN
Prithmesh Pimpalkar (XII-C)
SPORTS CAPTAIN Kushagra Jain (XII-D)
CULTURAL CAPTAIN 
Abuzer Jafri  (XII-C)
LITERARY SCRETARY
Aryaman Ahuja(XII-C)
DY. LITERARY SECY.
Shashwat Vajpayee (XI-D)
DY. CULTURAL SECY. 
Sanskar Shukla (XI-C)
DY. SPORTS SECY. 
Rudransh Gupta  (XI-D)
Showing entries (filtered from total entries)

RED HOUSE

Post Name Class
CHIEF CAPTAIN
Siddharth Nagpal(XII-D)
SPORTS CAPTAINRajveer Singh Parihar (XII-D)
CULTURAL CAPTAINAyan Singh(XII-E)
LITERARY CAPTAINPrabal Bafna (XII-A)
DY. LITERARY SECY.
Aakshat Sharma (XI-B) 
DY. CULTURAL SECY.
Spandan Mukherjee  (XI-C)
DY. SPORTS SECY. 
Abhishek Panchal  (XI-D)
Showing entries (filtered from total entries)

YELLOW HOUSE

Post Name Class
CHIEF CAPTAIN
Varun Sen(XII-C)
SPORTS CAPTAIN Tanmay Jain (XII-D)
CULTURAL CAPTAINShivaditya Singh Panwar (XII-A)
LITERARY CAPTAINDev Pandey (XII-A)
DY. LITERARY SECY.
Abdul Ahad Khan  (XI-C)
DY. CULTURAL SECY.
Shaurya Pratap Singh (XI-B)
DY. SPORTS SECY. Aakshat Shrivas (XI-A)
Showing entries (filtered from total entries)

ST. PAUL HIGHER SECONDARY SCHOOL – INDORE

P.T.A. OFFICE BEARERS (2019-20)

HIGH SCHOOL

PRESIDENT : Mr. Manish Dixit 
VICE PRESIDENT (High School) : Mr. Qutbuddin Tambawala
VICE PRESIDENT (Primary Section): Mr. Modh. Matin Farooqui
GENERAL SECRETARY : Mr. Sanjay Khetpal
JOINT SECERETARY : Dr. Umesh Pandey
TREASURER : Mrs. Vijaya Ajit
EXECUTIVE MEMBER-1 : Mr. Sanjay Singh
EXECUTIVE MEMBER-2 : Mr. Rajesh Chourasia
EXECUTIVE MEMBER-3 : Mr. Manoj Budana
EXECUTIVE MEMBER-4 : Mr. Sameer Khan

Primary Section

EXECUTIVE MEMBER-1 : Mr. Dhiraj Manshani
EXECUTIVE MEMBER-2 : Dr. Sultana Razia

Pre-Primary Section

EXECUTIVE MEMBER-1 : Ms. Priyanka Tiwari

TEACHERS REPRESENTATIVES

High School

Teachers Representative-1 : Mr. Ashok Jain
Teachers Representative-2 : Mrs. Sapna Saxena

Primary Section

Teachers Representative-1 : Mrs. Ruhi Shrivastav
Teachers Representative-2 ; Mr. Dharmendra Parikh

Pre-Primary Section

Teachers Representative-1 : Mrs. Grace Michael

NOMINATED MEMBERS

Nominated Member-1 : Mr. Praveen Bandi
Nominated Member-2 : Mr. Johnson Joseph

Address

7, Boundary Road
Indore, (MP) 453441

Contacts

Email: stpaulindore@gmail.com
Phone: 0731-2492292
Fax : 0731-2492325